Wysoki kontrast
Skala szarości
Zwiększ czcionkę
Zmniejsz czcionkę
Banner strony

O nas

Jaka jest misja firmy Interka?

Nasza misja to dawanie ludziom możliwości wyboru, ochrona przed korporacyjnymi operatorami telekomunikacyjnymi i ich dominującą pozycją na rynku, oferowanie nowoczesnych usług w przystępnych cenach... Naszą rolą jest spełnianie oczekiwań Klientów, słuchanie ich, rozmawianie z nimi... Nade wszystko – dbanie o kompleksową obsługę telekomunikacyjną i multimedialną obecnych i przyszłych Abonentów.

Historia, czyli skąd się wywodzimy

Firma Interka powstała w lipcu 2001 roku jako spółka cywilna dwóch byłych pracowników firmy TP S.A. posiadających kilkunastoletnie doświadczenie w branży telekomunikacyjnej. Firma Interka świadczy w technologii FTTH (GPON) , FTTB (Ethernet) usługi dostępu do Internetu, kablowej telewizji cyfrowej oraz telefonu stacjonarnego oraz w technologii łączy radiowych usługi dostępu do Internetu raz telefonu stacjonarnego. Nowością są usługi telefonii mobilnej i internetu LTE. Zastosowanie w budowie sieci szkieletowej światłowodów oraz urządzeń pracujących z przepustowością rzędu Gigabitów na sekundę , stawia naszą firmę w czołówce dostawców usług multimedialnych w powiecie oleskim. Dzięki ciągłym innowacjom i rozbudowie szkieletu światłowodowego, na całym obszarze działania naszej sieci możemy świadczyć usługę cyfrowej telewizji. Technologia GPON, w odróżnieniu od pozostałych (firmy telekomunikacyjne i telewizje kablowe), pozwala na dwukierunkową transmisję sygnału z prędkością obecnie 1000Mbit/s (po 1000 w każdym kierunku), a w przyszłości do 20Gbit/s, do niemal każdego mieszkania będącego w zasięgu naszej sieci. Jest to możliwe dzięki doprowadzeniu światłowodu aż do mieszkania Abonenta. Obecnie cały pakiet naszych usług dostępny jest we wszystkich budynkach na osiedlach Słowackiego, Kościuszki oraz Świercze jak i w wielu pojedynczych budynków wielorodzinnych. Bogata oferta opcji i usług dodatkowych pozwala każdej rodzinie lub firmie na wybór odpowiedniej dla siebie usługi.

Patriotyzm lokalny

Kapitał naszej firmy to wyłącznie prywatne fundusze udziałowców. Cały zysk z prowadzonej działalności jest reinwestowany w naszym regionie i kreuje rozwój naszej firmy oraz w istotny sposób wpływa na technologiczny poziom miasta Olesno. Wartość dodana w postaci know-how i tworzenie usług jest realizowane w maksymalnym możliwym zakresie lokalnie. Prawie wszyscy pracownicy firmy to mieszkańcy miasta Olesna utrzymujący rodziny i wydający zarobione pieniądze w Oleśnie i sąsiednich miastach. Kooperanci, dostawcy i firmy podwykonawcze to rodzime, lokalne firmy, wyłącznie z polskim kapitałem. Informatyczne systemy zarządzania, sprzedaży i obsługi Klienta to produkty Polskie lub stworzone we własnym zakresie. Jako mieszkańcy Olesna, Oleśnianie, uważamy, że bardzo ważną kwestią jest uświadomienie konsumentom, iż wybór lokalnego przedsiębiorcy jako swojego dostawcy usług wspiera nie tylko jego finanse, ale wpływa na rozwój i bogacenie się naszego regionu i w efekcie podnosi standard życia ich mieszkańców. Jesteśmy stabilni na rynku, jednocześnie zachowując niezależność. Nasi klienci cenią nas za profesjonalizm i niezawodne wsparcie. Zawsze jesteśmy tuż obok, na każdym etapie trwania umowy. Wybranie przez Państwa naszych usług będzie stanowiło dobry przykład i inspirację dla pozostałych członków naszej społeczności. Zapraszamy do współpracy.